بیمارستان دریایی

گاه نوشت های یک پزشک

بیمارستان دریایی

گاه نوشت های یک پزشک

پیوندها
  • ۰
  • ۰

شرافت رو از این تحلیلگر و کارشناس عراقی میشه یاد گرفت که هنوز برای مردم کشور خودش توئیت نزده، به یاد مردم ایرانه! میشه مقایسه اش کرد با تیتیر امروز شرق که باز عجولانه و به دروغ نوشت "زلزله عراق! ایران را لرزاند!" خدائیش من فکر میکردم بعد از اون اشتباه وحشتناک ریاست جمهوری هیلاری و امضای کری تضمین است! اینا تا از چیزی مطمئن نشن دیگه تیتر نمیزنن! که دیدم نه، درِ دیگ بازه ولی گربه بی حیاتر از این حرفاست! 

واقعا آدم تو حقارت و عمق پستی دشمنای این مملکت و آب و خاک میمونه. چطور دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن.. از آوارگی مردم. از زلزله و بلایای طبیعی هم استفاده سیاسی میکنن!.. صدا و سیما و دولت پیرمردها هم جا موندن، مردم هم تحت تاثیر شایعات اینا.. با چندتا کانال تلگرامی جو میدن و شایعه میسازن! اول میگه همه چیز تقصیر مسکن مهره!  اونایی هم که زیر آوار نیستن، اسباب و اثاثشون رو ریختن پشت وانت و از ترس آواره خیابون شدن! 

دروغ که کنتور نمیندازه! میگه نظامی ها رو دارن میبرن اونجا! آخه وطن فروش تو نشستی تو ترکیه و انگلیس و آمریکا و داری از اونجا پست میذاری، مرز مملکت زیر و رو شده، وسایل و پول و ناموس مردم رها شده وسط خاک و آوار، ارگان نظامی نیاد که  هرکی هرچی رو برداره ببره؟!  همین یه هفته قبل پژاک چند تا مرزبان رو شهید کرد، الان که اونجا زلزله اومده خوراک ورود غیر قانونی شماهاست که صد تا صدتا سلاح و کمربند انتحاری بیارین تو این مملکت! 

دیگه دروغ که کنتور نمیندازه، بعد میگه سپاه کمکای مردمی رو از هلال احمر میدزده میبره برای سوریه!!! آدم چی بگه؟!! بابا بشین پشت کیبوردت! اونهایی که پاشدن رفتن زیارت کوروش تو پاسارگاد چرا گوشیهاشون رو زمین نمیذارن برن کمک آواره های قصر شیرین؟ 

فرمانده سپاه از سر صبح رفت کرمانشاه.. باز نه اینکه سپاه مردم رو از زیر آوار دربیاره.. خدا رحمت کنه امام رو.. سپاه و بسیج نه تنها انقلاب که کشور رو بیمه کرده.. خدا توانایی بده به بچه های بسیج و سپاه و ارتش و هلال احمر.. خدا صبر بده به مردم همیشه قهرمان کرمانشاه.. چه زمان جنگش ، چه الان خیلی غیور و شجاع و مَردن..

با دوستم تو بیمارستان کرمانشاه حرف زدم، میگه از دیشب همه رفتیم بیمارستان و دو شیفت یک نفس ایستادیم.. مریضامون رو سازماندهی کردیم و برگشتم خونه..

پ ن: از دولتی که توزیع یک مرتبه سبد کالا را بدان صورت!! در کارنامه داره، انتظار آوار برداری و نجات جان مردم رو نداشته باشید. لطفا.. بگذارید سپاه و بسیج و ارتش کارشون رو بکنن..

ما سه تا زلزله رو (از وقتی من یادم میاد) پشت سر گذاشتیم و عملکرد دولتمردا رو دیدیم. زلزله بم( زمان خاتمی)، زلزله ورزقان (زمان احمدی نژاد) و زلزله کرمانشاه (زمان روحانی)..   البته پرزیدنت گفته فردا میرم!! باز پا میشه میره وسط مردم خودی نشون بده، مثل قضیه کارگرای حرم امام وکارگرای معدن و روز قدس، مردمِ آواره و داغدار 4 تا شعار میدن، بدتر بدهکارِایشون میشن! باید نامه عذرخواهی بنویسن و هزار تا درد به درداشون اضافه شه. همون نره بهتره.. بشین تهران.

  • ۹۶/۰۸/۲۲
  • دکتر یونس

نظرات (۵)

هر وقت به این فکر کردم که تو کشورمون نیروهای بسیج و سپاه داریم احساس امنیت خاطر بهم دست داد...
تو هر موقعیت سختی پیش بیاد نمیگن کی بود چی بود وظیفه کی بود باید نامه بدن ال و بل...
آب دستشونه میذارن زمین بی منت کار میکنن خداییش...
همیشه انگاری سعی کردن یه پله بالاترو ببینن...
امیدوارم دیگه شاهد این بلایا و غمها نباشیم تو کشورمون....
پاسخ:
‏سلام. خلیل محبی نوشته بود: تصورکنید امروز معاون اول رییس جمهور اینگونه سخن گفته بود: ازآنجایی که مسکن مهر را دولت جمهوری اسلامی ساخته است، کاربازسازی آن هم به عهده دولت است. دراین صورت اکنون بجای جنگ درتوییتر بر سر مسکن مهر، تشویق به کمک رسانی برند میشد...الناس علی دین ملوکهم
حالا امروز مدیر روابط عمومی اداره شهرسازی گفته است تلفات مسکن مهر تنها 2نفر بوده و ساختمان های مهر پابرجا مانده اند. باید مشخص شود جهانگیری چرا هم صدا با ضدانقلاب با بیان غیرواقع اذهان عمومی را مشوش می کند؟! وقتی یک زلزله ده برار زلزله بم اومده. و پی اون ساختمان و سازه اش سرپاست و فقط نماش ریخته و تازه نماش رو هم در همین دولت جناب روحانی زدن و تحویل مردم  دادن، چرا به جای کمک کردن به مردم و خدمت رسانی، فضا رو با شایعات دروغ و حرف غیرکارشناسی متشنج میکنن؟! به نظرم فکر روی این چرا ها خیلی مهمه.. 

خدائیش از کسانیکه زمان جنگش به مردم و کردهای مظلوم حلبچه کمک کردن چه انتظاری داری؟ نگفتن اینا از اونور مرزن، سنی ان، کشورشون داره با ما میجنگه، انسانیت و شعور به نظرم ربطی به مرز نداره.. ولی سخته همزمان هم فحش بخوری، هم بیشتر از همه بدوی و کار کنی.. هم در معرض تیرو ترکش دشمن باشی.. هم فحش خورِ از منافق کمتر و پست تر! عکسای شهید بلباسی هست که در زلزله ورزقان داره کمک میکنه، بعد تو خان طومان سوریه شهید شده.. همزمان از دوست و دشمن باید زخم زبون و تیرو ترکش بخوره! آمریکا باید تحریم مستقیم کنه، از آمریکا پست ترش تو همین آب و خاک باید تو مناظرات ، فحش بده... بی خیال.. سپاه این کشور و مملکت رو بیمه کرده.. باید پاسدارِ مردم باشه.. خوش به غیرتشون. تو تاریخ کی بیشتر از حضرت امیر المومنین برای اسلام زحمت کشید؟ تو همه جنگا در خط مقدم  و پرچمدار سپاه اسلام بود.. ولی مردم باهاش چه معامله ای کردن؟.. خوبیش اینه که خدا میبینه و میدونه.. ان الله بصیر بالعباد.. 
ببخشید سلامم جا موند. سلام خدمت شما.
ممنون از نوشته هاتون. بخصوص بند دوم.
بله خوش به غیرتشون انصافا...
پاسخ:
:)
ما هم تو مدرسه مثل خیلی جاها یه گروه تلگرامی برا همکارا داریم . اونوقت که تروریستها رفته بودن مجلس هفت هشت ساعت بعد تازه خبر به اینها رسید و پیام گذاشتن که حالا کجا بریم؟ داعش اومد تهران !!!
سپاه که داعش رو زد کلا رفتن تو کما و تا حالا خبری از پیام نشده ...
زلزله که اومد شروع کردن به پیام گذاشتن که اینقدر گفتیم مرگ بر فلان و بیسار بدبختیش خودمون رو گرفته ... کمکهاتون رو به اشخاص معتمد بدین وگر نه میبرن میدن تمن و میانمار و ...
مسکن مهر فلانه و بیساره ...
امروز دلم سوخت برای ایران ... کشوری که معلمهاش اینطوری اند ...
پاسخ:
انگار یه اتاق جنگ روانی  نشسته ، و داره کثافت و فاضلاب به مغز و اخلاق جامعه پمپاژ میکنه.. اینقدر بعضا سمت و سو و حرفاشون ضایع هست که من اول باور نمیکنم کسی این خزعبلات رو باور کنه! بعد که از دهن فلان استاد یا بیسان دکتر بازنشر میشه میگم ای دل غافل! یعنی با این سطح از تحصیلات اینقدر زودباور و ضایع؟! آخه چقدر آدم شفاف سازی کنه؟! به خدا 24 ساعت کمه  فقط وقت بذاری جواب شبهه و دروغ این ها رو بدی.. چطور از سادگی و زود باوری مردم سواستفاده میکنن؟ چطور اینقدر دروغ میسازن؟ بابا از شدت تناقض گویی خودشون هنگ نمیکنن؟! اون شهید بهشتی درس عبرت نشد برا ملت؟! شهید لاجوردی؟ چقدر اولش گفتن مرگ بر فلانی، بعد زیر تابوت اش رو گرفتن؟ بنی صدر و خاتمی بسمون نشد؟ چقدر درود بر فلانی گفتن و اسناد جاسوسی و وطن فروشیشون رو شد؟ کی باید عبرت بگیریم؟ با این مال حرام و شبه ناکی که از سود بانکا سر ریز شده تو خونه ها به قول آقای جوادی آملی اثر هر عبادت و نماز و موعظه ای از بین میره و حرف حق به گوش کسی نمیره.. وگرنه ما کجا اینقدر حرف نافهم بودیم؟! از کی اینقدر خودخواه و خود محور و بی رحم شدیم؟ لبنانیا و عراقیا و مسلمونای خارجی رو میبینم از ایرانی بودن خودم خجالت میکشم.. فقط طلبکار از عالم و آدم.. یه انقلاب اسلامی داشتیم، اونم به دست خودمون داریم نابود میکنیم.. یه مهر و محبت و جوونمردی و عزت نفس داشتیم، اونم از بین رفت.. 
به مامانِ علی کوچولو: 
سلام. دیدی چقدر بی خودی نگران بودی؟ الحمدلله که خوبه.. سعی کن با بازی و ترغیب کردنش بهش غذا بدی.. بچه ها عاشق قصه و بازی هستن و حتی با همین ترفند من براشون آمپول هم مینویسم و ممیرن میزنن و میان ازم جایزه بگیرن! البته پسرا بهتر از دختران یا من رگ خواب پسر بچه ها بیشتر دستمه.. ولی با بازی و قصه به غذا خوردن علاقه مندش کن. صبر و حوصله میخواد اولش. بعد عادت میکنه. نگذار اذیت بشه و گارد بگیره. 
شما به عنوان یک پزشک متعهد و مسئول و به عنوان رئیس بیمارستان دریایی، میشه به مای بیسواد و بی شناسنامه بفرمایید که ویروس این مدیریتِ آمریکایی -انگلیسی از کِی، کجا و چگونه وارد این مملکت شده؟! و حالا آنتی ویروس این بیماری چیه؟

آقا به نظرم بیماری دولت فرسوده و تکنوکرات روحانی در کشور ما جا خوش کرده و بقول شما دکترا اپیدمی شده، فکر کنم دارو هایی که براش می نویسید دیگه افاقه نمی کنه!! این ویروس همه جای کشور رو گرفته و همه رو آلوده کرده، باید درد و مرضش را جور دیگری تدبیر بفرمایید!! من جای شما بودم این بیمار را منتقلش می کردم به اتاق ایزوله!!

پاسخ:
چوبکاری میکنید رئیس بیمارستان رو!! عرضم به خدمتتون ، برای زلزله و کاهش تلفات، مهندسی فقط مهندسی تعرفه انتخابات نیست که، مهندسی سازه هم نیازه.. مدیریت جهادی نباشه، همینه.. شما همه وزیرا و مدیرا رو بذار تو رنج سنی وزیر ارتباطات ببین مملکت رو چطور برات میسازن همین جوونا.. 
دشمن وظیفه اش دشمنیه، وظیفه اش رو داره خوب انجام میده.. دوست کجاست؟!! دوست داره چکار میکنه؟ اون مثال فلسطینی - سوری رو دست کم نگیرید، باید با طلا نوشت: اگر ده تا فشنگ داری ، 9 تاش رو بذار برای دشمن داخلی ، 1 دونه برای دشمن خارجی.. تا کسی از داخل کشورت بهت خیانت نکنه و در رو برای ورود دشمن باز نکنه، اون دشمن خارجی طمع حمله و دست درازی به کشور و خونه ات نداره.. خیانت اینا دردش بزرگ تر از دشمنی آمریکاست.. من اصلا خوش بین نیستم.. حقیقتا امید به زندگیم رو از دست دادم.. امیدم صفره.. 
تنها امیدم به خداست. خدایی که جای حق نشسته و خودش گفته ان الله یدافع عن الذین آمنوا.. ولی این بیمارِانگلیسی کاری میکنه که سپاه میره، اسلام میره، ایران میره، و اگر اسلام بره تا سیصد سال بعد دیگه اسم و اثری از اسلام  در ایران باقی نمیمونه، تا هزار سال بعد حتی تو کتابای تاریخ اثری از تشیع و اسلام در ایران باقی نخواهد بود.. تا باز یه خمینی دیگه ظهور کنه، یه جوونایی بیان و بعد 1400 سال اسم اسلام دوباره زنده بشه.. شاید اون ها قویتر و باهوش تر از ما باشن.. کی میدونه.. 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">